Kolik placených dnů sváteční svátky získáte každý rok?

Nemyslím si, že jsme tuto konverzaci měli za pár let, takže pojďme diskutovat: Co „dovolená“ přichází s vaší prací? Co se stane, když si neděláte čas? Kolik času jste v posledních letech vzlétli, jako procento z toho, na co máte nárok? (Pokud vaše společnost umožňuje vzdálenou práci, mají vzdálené pracovníci stejné balíčky/očekávání na dovolené jako pracovníci v kanceláři?)
Viděl jsem čtyři hlavní druhy placených prázdninových dnů poskytnutých společnostmi:
Vydělejte si dovolenou: musíte pracovat, abyste si vydělali čas na dovolenou. V menší kanceláři může být zakázáno novější pronájem, aby si vzal značné dovolené, zejména kolem svátků, protože mnohem více starších členů získá první výběr, když si vezmou volno. Nemocné dny se mohou „trochu smíchat“ s dovolenou. (Právě jsem viděl někoho, kdo tweetuje o tom, jak pracovala na miliardu dnech, zatímco se snažila „ušetřit“ pro svou mateřskou dovolenou. Whee…)
Použijte jej nebo jej ztratíte: Vaše společnost vám může poskytnout stanovený počet dní na dovolenou – a pokud ji nepoužíváte, ztratíte ji. Podle mých zkušeností jsou lidé s těmito balíčky ti, kteří berou dovolenou nejvíce, i když jsou to jen klidné pobyty, protože je součástí firemní kultury, že každý tento počet volno bere.
Vrácení po dovolené: Některé společnosti poskytují stanovený počet prázdninových dnů a tyto prázdninové dny se mohou převrátit z jednoho roku na další, pokud nebudou nevyužité. To může být ideální v situaci, jako je pandemie, kde může být cestování těžké – ale také pokud chcete bankovat své dny, buď na velkou cestu (líbánky!), Nebo prodloužit omezenou mateřskou dovolenou, zejména s malou společností, kde FMLA se nevztahuje.
„Neomezené“ sváteční dny: Tyto výhody se zdají být zpočátku fantastické, protože, Woohoo, neomezená dovolená! Podle mých zkušeností však mnoho lidí v těchto pracovních místech bere méně dovolené než lidé s omezeným dnem sváteční prázdniny. Myslím, že se to stane z několika důvodů, z nichž největší se týká firemní kultury – bez mentality „používat ji nebo ztratit“, mnoho lidí prostě nebere dovolenou. (Na druhou stranu, znám jednoho přítele přítele, který je nejlepším manažerem ve zdravotnickém zařízení, který si vzal asi 10 týdnů dovolené mezi lednem 2021 a nyní … takže pokud to dokážete skutečně vzít, dobré pro vás!) Pokud ano Mám neomezené svátky, rád bych slyšel, jak spousta z vás bere a jaký „rozumný počet dnů sváteční“ je mezi vašimi spolupracovníky (neoficiálně) (neoficiálně).

Pojďme tedy diskutovat, čtenáři: Jak vypadají vaše výhody na dovolené? Má vaše kancelář nebo tým pravidla (písemná nebo jinak), kdo může jít na dovolenou, kdy? A konečně, kolik dovolené jste si vzali v posledních letech (a kolik plánujete převzít příštích 12 měsíců)?
Stock photo pomocí šablony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *