Relaxace vs. prokrastinující vs. „Rouses“

Zde je dnes možná zvláštní obavy: přesně jak rozlišujete mezi relaxací, otálením a také nakreslím hranici mezi „dobrými“ metodami odpojení s věcmi, které byste měli „ „Dokáže (cvičení, meditace, jóga, čtení akademických nebo obtížných věcí) vs. věci, které vždy potěšíte?
To mě trochu napadlo, protože je to něco, s čím bojuji sám. Říkal jsem si, že bych se měl dostat do zbarvení dospělých nebo jiné všímavé kresby, protože hej, zbarvení je skvělé pro všímavost/meditaci, že? Když však věřím, že plánuji blok do mého dne pro barvení, cítí se … divoce zbytečné ve srovnání se všemi věcmi, které bych měl dělat. (A nemluvíme ani o relaxaci „Lous“ – jako přesně jak bych tam mohl upřímně sedět s omalovánky, pokud je moje poloha nepořádek nebo nádobí požadavek na provedení, nebo bych mohl stát čas s mým domácností nebo přáteli? )
{SOUVISEJÍCÍ: Přesně jak rozvíjet velké návyky}
Pak začnu věřit, že bych měl multitask – například poslouchat akademickou knihu nebo podcast, zatímco dělám něco všímavého, jako je zbarvení nebo pletení. Potom se to však začne cítit méně odvíjení – a také nás prakticky vezme zpět k naší předchozí diskusi o produktivních nebo uspokojivých koníčcích.
Ale také se cítím extrémní vinu nad několika věcmi, které dělám pro „relaxaci“ – hraji hry na iPad, podívám se na Instagram, Twitter nebo Tiktok nebo čtení „nezpochybňujících“ románů. Screentime Galore! Nestrávím hodně času s televizí nebo filmy, stejně jako mám tendenci věřit tomu jako o sociálním nebo spojovacím čase se svým manželem nebo dětmi, abych zajistil, že to není velký problém. Stejně tak ještě – potěšením je natolik, že „rady“, jako jsou jídla/nepořádky/atd., mě těmito relaxačními věcmi neobtěžují.

Takže – obavy dnes – jak přesně relaxujete? Cítíte vinu nad metodami, které uvolníte? Jak přesně vyvážíte „dobré“ relaxační techniky s méně než hvězdnými technikami?
{Související: Je péče o sebe jen dospělá? (Corporettemoms)}
Obrázek na skladě skrz šablonu.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *